top of page

IDA Sporcu Seçmelerine Hoş Geldiniz!

Dans Sporu, büyüleyici ve bir o kadar da emek isteyen bir spor dalıdır. 

Hedefimiz mutlu, beden ve zihin sağlığı yerinde, takım ruhunu benimsemiş Türkiye Dans Sporları Federasyonu'na bağlı lisanslı dans sporcuları yetiştirmektir. Dans sporcuları ulusal ve uluslararası yarışmalara katılır, ulusal ve uluslararası gelişim kamplarında kendilerini geliştirir ve bu süreçte bir çok kazanım edinirler. Bunların birkaçını listelersek:

*Beden farkındalığı

*Denge

*Kuvvet

*Hız

*Aerobik ve anearobik kapasite artışı

*Özgüven

*Takım ruhu

*Müzik duygusu

*İletişim becerileri

Bu sonu olmayan keyifli ve yoğun süreçte sporcularımız, ortaya koydukları emek doğrultusunda milli sporcu olabilirler, dans sporu antrenörü ve hakemi olarak ikinci bir meslek edinebilirler.

Seçmelerden sonra,

3 aylık bir temel eğitim gören sporcularımız bireysel olarak temel tekniklerini geliştirerek beden farkındalığı, güç, esneklik, hız gibi önemli bileşenleri edinmek için çalışacaklardır. 

3 ayın sonun sporcularımız kendi özelliklerine uygun bir partnerle bir araya gelmesi durumda bireysel çalışmalarla yarışmalara hazırlanmaya başlayacaklardır. Bu aşamada partneri olmayan sporcularımız da bireysel dersler almaya başlayabilir, ileride oluşacak partnerlik olanakları için kendilerini hazırlayabilirler ya da solo yarışmalarda yarışabilirler.

Dans Sporu 2 farklı branşın bileşimidir:

Latin ve Standart.

Dans Sporcularımız ilk yıllarında 3 Latin (Chacha, Jive ve Samba) ve 3 Standart ( Vals, Tango ve Quickstep) danslarını öğrenirler. İlerleyen yıllarda bu listeye 2 Latin (Rumba ve Paso Doble) ve 2 Standart ( Fokstrot ve Viyana Valsi) dans daha eklenir. İleri seviye dans sporcuları toplam 10 dans yaparlar.

IDA sporcusunun bir yılını nasıl geçirdiğini daha detaylı görmek için lütfen ana sayfadaki güncel videolarımızı inceleyebilirsiniz.

Eğer yukarıda yazılanlar sizleri de bizler kadar heyecanlandırıyorsa, dans sporu seçmeleri sizin için doğru tercihtir. Aşağıdaki formu doldurmanızı ve İDA Dans Sporu Takımı'na katılmak için ilk adımı atmanızı tavsiye ederiz.

Ancak, yukarıdaki program sizlere yoğun ve korkutucu geldiyse, aktif dans sporcusu olmadan sadece bu dansları öğrenmek size daha çekici geliyorsa, Çocuklar için Dans sınıflarımızı incelemenizi öneririz. 

Şimdiden keyif dolu, dans dolu bir yol dileriz...

IDA Seçmeleri
Kayıt Formu

Teşekkür ederiz!

bottom of page