top of page

SİZİN DANSINIZ HANGİSİ?

ÇOCUKLAR İÇİN DANS

Bu derslere katılan 6-16 yaş arası çocuklarımız 3 Latin (Samba, Chacha ve Jive) ve 3 Standart (İngiliz Valsi, Avrupa Tangosu ve Quickstep) danslarını yaşlarına uygun antrenman planlarıyla öğrenirler. Öğrenilen dansların performanslarıyla beraber koordinasyon, beden farkındalığı, ritim duygusu ve sosyal becerilerinin geliştirmesi birincil amaçtır. Bu grupta yetişen minik dansçılarımız bir eğitim sezonunun sonunda, sergilenecek yıl sonu etkinliğinde, okullarında ve sosyal olarak dansın uygulanabileceği yerlerde gösteri yapacak seviyeye ulaşırlar. Bu ekipte üstün başarı gösteren dansçılar Dans Sporu Takımı'na seçilir.

Haftada 1 gün 1 saat grup dersi ve 1 gün 1 saatlik pratik derslerinden oluşur.

DANS SPORU YARIŞMA GRUBU

DANS SPORU YARIŞMA GRUBU

DANS SPORU YARIŞMA GRUBU

Sporcularımız bu grupta Türkiye Dans Sporları Federasyonu (TDSF) ve Dünya Dans Sporları Federasyonu (WDSF) bünyesinde düzenlenen yarışmalara lisanslı olarak katılmak için hazırlanmaktadırlar. Grup dersleri, özel dersler ve pratik saatlerinden oluşan yoğun bir programla hazırlanan sporcularımız bu gruba seçme ile katılırlar.

Seçmelerimiz Eylül ve Şubat aylarında yapılmaktadır. Sporcularımız hedefleri doğrultusunda A, B ve C gruplarına ayrılırlar. Her grubun grup dersi ve özel ders saatleri farklılık göstermektedir.

A Grubu: Haftada iki gün 1,5 saat grup dersi, 1,5 saat pratik. Partneri olan sporcularımız için haftada en az 2 özel ders

B Grubu: Haftada bir gün 1,5 saat grup dersi, 1,5 saat pratik, partneri olan sporcularımız için haftada en çok 2 özel ders

C Grubu: Haftada bir gün 1,5 saat grup dersi, 1,5 saat pratik. 

Ayrıca sezona göre ek bale, spor, esneme dersleri de sporcu programına eklenebilir. Yaz ve kış sezonunda iki adet sporcu gelişim kampı düzenlenmekte ve bu kampa yurt içi ve yurt dışından misafir eğitmenler de davet edilmektedir.

HIP HOP

 Bu gruba katılan dansçılarımız  Hip hop kültürünün derin felsefesini öğrenerek kendilerini geliştirir; öz güven, müzik kulağının gelişmesi, ritm duygusu, koordinasyon, esneklik, denge, sosyal beceriler gibi birçok konuda  kendilerine katma değer katarlar.

 

Hobi gruplarımızda üstün başarı gösteren dansçılar eğitmenimiz tarafından İDA Hip Hop Yarışmacı Takımı'na seçilirler.

Hobi Grupları: Hafta iki gün 1'er saat

Yarışmacı Takımı: Haftada iki gün 1,5 saat

HALK DANSLARI

Zeybek, Harmandalı, Çökertme, Kerimoğlu, Sirtaki ve daha niceleri... Hem kendi kültürümüzü hem de komşularımızın kültürünü müzikle, dansla, sohbetle öğrenebileceğiniz derslerimiz sizi bekliyor. Dilerseniz sadece size özel birebir derslerimize de katılabilirsiniz.

YETİŞKİNLER İÇİN DANS

Balolarda, düğünlerde ve tüm kutlamalarda uygulanabilecek olan popüler ve klasik dansların figürlerini öğrenirken bir yandan da müzik eşliğinde formda kalmanın keyfini yaşayacaksınız. Sadece size özel bir eğitim için özel ders seçeneklerimiz de mevcuttur.

Salon Dansları (İngiliz Valsi, Avrupa Tangosu, Viyana Valsi, Quickstep)
Sosyal Danslar (Salsa, Merenge, Bachata, Cha Cha Cha, Rumba)
 

DÜĞÜN DANSI

En özel gününüzde ilk dansınızın da sizin kadar göz kamaştırıcı olsun istemez misiniz? Seçtiğiniz müziğe uygun dansın temel figürlerini öğrenin, koreografinizi oluşturun ve piste giriş ve çıkışlarınız da dahil olmak üzere her şeyinizle ilk dansınıza hazır olun. 

Düğün dansınız için tek özel ders de alabilirsiniz, sizler için daha uygun olan 4 özel derslik paket programımızdan da yararlanabilirsiniz. 

bottom of page